Pro 12, 2 roky ago

Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez

Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez
  • Věk: 14 let
  • Club: DC Darts – Control, Vídeň – Rakousko
  • Nejlepší zavření 501: 10 šipek
  • Zájmy: fotbal, basketbal
  • Žebříček: Rakouský žebříček mužů – 4, WDF muži: 612, WDF junioři – 21
  • Výsledky: Vítěz Czech open 2015 – junioři, Vícemistr světa- světový pohár juniorů Turecko 2015, Winmau World Masters 2015 – 3.kolo, Czech open 2015 – muži 4.kolo

Kdy jsi začal hrát šipky?

Asi v jednom roce jsem poprvé držel v ruce šipky, zkoušel jsem házet, ale myslím že asi až ve třech letech se mi povedl první hod na terč, který byl postavený na židli.

Měl jsi od začátku Tvé kariéry trenéra?

Samozřejmě, ze začátku mne trénoval můj otec, po té mojí bratři, kteří hrají šipky profesionálně ( Rowby – John a Roxy – James momentálně hrají profesionální okruh PDC ). V současné době trénuji v Gentle clubu ve Vídni, kde mne trénuje Michael Ganz, Michael Rasztovits ( účastník letošního MS PDC ) a i Mensur Suljovič ( profesionální hráč PDC ).

Za jaký klub momentálně hraješ?

Aktuálně hraji za DC Darts – Control in club Gentle, který patří Mensuru Suljovičovi a nachází se ve dvacátém vídeňském okresu.

Jak často trénuješ?

Během týdne trénuji pravidelně 1 – 2 hodiny denně doma a o víkenu v Gentle clubu 4 – 5 hodin denně, když mi to čas dovolí.

Co děláš kromě šipek?

Kromě šipek, chodím do školy, pro zábavu hraji fotbal a basketbal a chodím ven s kamarády. To je takový můj všední týden.

„Pro mne je motivace PDC, koncetruji se zcela na PDC „

Kolik Ti je let?

Mne je teď 14 let, ale již 24. prosince mi bude 15 let.

Máš nějaké sponzory?

Ano, mám. Ale v současné době mne podporují pouze materiáně, ale od března 2016 bych měl získat nového sponzora. Snažíme se teď najít větší firmy, které mne budou schopny více finančně podporovat.

Jakého jsi do současné doby dosáhl nelepšího výsledku?

V letošním roce jsem se dostal do finálé světového poháru juniorův šipkách v Turecku, kde jsem prohrál 3:6 s holandským hráčem MaikelVerberk. Stal jsem se tedy vícemistrem světa.

Kde hledáš motivaci?

Pro mne je motivace PDC, koncetruji se zcela na PDC a když se mi podaří zde v Praze turnaj v, bude to pro mne další krok se přiblížit k PDC.

V jakém věku se pokusíš dostat do PDC?

Až mi bude 16 let, tak se zúčastním kvalifikačního turnaje na PDC Tour, takže v roce 2017 se pokusím Q – school PDC kvalifikovat a získat dvouletou hrací kartu na PDC tour, čímž by se mi splnil sen a následoval bych tak své dva bratry.

Zavřel jsi již na turnaji 501 na devět šipek?

Ne, ještě se mi to nepodařilo, ale několikrát jsem byl blízko, kdy jsem netrefil trojnásobek 19 a dabl 12. Aktuálně je moje nejlepší zavření na 10 šipek.

Co ty a reprezentační team Rakouska juniorů?

Hraji za Rakousko, v letošním roce jsem hrál světový a evropský pohár juniorů.

Jaké jsou tvé roční náklady na sezonu?

Pokud vezmu domácí turnaje v Rakousku a mezinárodní turnaje, tak něco kolem 4000 EUR ( cca 108 tisíc korun). V Rakousku je to levnější, jelikož většina turnajů se hraje ve Vídni a to si vystačím s městskou hromadnou dopravou.

A tvé očekávání kromě PDC?

V příštím roce chci vyhrát evropský pohár juniorů a všechny turnaje kterých se zúčastním.

 

Austrian Open Wienna 2013 – finále:

 

Text: Roman Zvára    Foto: Jan Šmíd

Share "Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez" via

No comments yet.

Leave a reply

More in BDO/WDF
Led 18, 2 roky ago

Scott Waites – mistr světa BDO

Rozhovor s novým mistrem světa BDO 2016 vznikl při příležitosti Czech open 2015 v Praze. Hráč, který stále má své civilní zaměstnání, zůstává sám sebou a užívá si cestování po turnajích, společnost ostatních šipkařů a o…

Led 11, 2 roky ago

Mistrovství světa PDC – shrnutí

Mistrovství světa federace PDC v klasických šipkách je již minulostí. Rád bych se pokusil shrnout uplynulé tři týdny plné skvělých šipek. Turnaj se konal od 17. prosince 2015 do 3. ledna 2016 v londýnské Alexandra Palace. Celková do…

Pro 12, 2 roky ago

Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez

Věk: 14 let Club: DC Darts – Control, Vídeň – Rakousko Nejlepší zavření 501: 10 šipek Zájmy: fotbal, basketbal Žebříček: Rakouský žebříček mužů – 4, WDF muži: 612, WDF junioři – 21 Výsledky: Vítěz Cze…