Lis 29, 2 roky ago

Czech republic/ Barbora Hospodářská

Czech republic/ Barbora Hospodářská

Barbora Hospodářská ( CZE )
•Věk: 16 let
•Žebříček: WDF Juniorky – 41 , ČŠO ženy – 22
•Mistryně Evropy – elektronické šipky ( Poreč, Chorvatsko 2015 ) , 3. místo na Mistrovství světa juniorů – Winmau World Masters 2015 –
( Hull, Anglie ), Vícemistryně ČR – juniorky 2015 ( Bělčice, ČR )

Při příležitosti letošního ročníku Czech open 2015, dartsreport.eu vyzpovídal juniorskou reprezentantku ČR v klasických šipkách a jeden z největších talentů juniorských šipek v ČR Barboru Hospodářskou.

Jak jsi se šipkama začala?

Začala jsem hrát před dvěma lety, teď je mi 16 let. Začala jsem kvůli tomu, protože setra před dvěma roky přivezla z malého šipkového turnaje pohár a já abych se jí vyrovnala začala jsem taky hrát.

Kdo tě trénuje?

Nikdo mne netrénuje. Občas mi poradí Michal Ondo, který se mnou hraje v reprezentaci.

Kdo Tě nejvíce podporuje?

Nejvíce mne podporují rodiče. Podporují mne opravdu hodně. Na každý turnaj můžu jet, platí mi veškeré náklady na cestu a pobyt na turnajích. Mám od nich hodně velkou podporu a hodně si toho vážím.

Kam jsi se se šipkama podívala?

Byla jsem poprvé v Dánsku na evropském poháru juniorů, pak v Anglii na Winmau World Masters, v Turecku na Světovém poháru juniorů, pak ještě v Rakousku a Chorvatsku.

Které zápas za poslední rok se Ti nejvíc povedl?

Určitě to bude Winmau World Masters juniorů ( Mistrovství světa juniorů), kde se mi podařilo obsadit třetí místo.To byl můj největší úspěch, kterého si nejvíce vážím.

                „Chci vyhrát mistrovství světa v Anglii“

Za jaký hraješ klub?

Momentálně v žádném klubu nehraji, hraji sama za sebe.

Jak často trénuješ?

Snažím se každý den. Pokud chci být dobrá musím trénovat pořád.

Jaký je tvůj šipkový vzor?

V Česku máme spoustu dobrých hráčů. Z žen třeba Hanka Bělobrádková, tak doufám že budoucnu budu někdy hrát stejně dobře jako ona.

Jak často hraješ turnaje v ČR?

Většinou hraji elektronické šipky, ale myslím že větší prestiž a budoucnost mají klasické – steelové šipky. Hraji velmi často. Nejvíce mne baví velké turnaje jako je Czech open, kde jsou skvělý šipkami a hrají se zde super zápasy.

Čeho chceš v budoucnu v šipkách dosáhnout?

Chtěla by jsem hrát za českou reprezentaci a třeba jednou vyhrát mistrovství světa juniorů, kde jsem letos skončila třetí. Mám ještě dvě šance, nebo minimálně zopakovat letošní výkon.

 

Text: Roman Zvára              Foto: Jan Šmíd

Share "Czech republic/ Barbora Hospodářská" via

No comments yet.

Leave a reply

More in Czech darts
Led 18, 2 roky ago

Scott Waites – mistr světa BDO

Rozhovor s novým mistrem světa BDO 2016 vznikl při příležitosti Czech open 2015 v Praze. Hráč, který stále má své civilní zaměstnání, zůstává sám sebou a užívá si cestování po turnajích, společnost ostatních šipkařů a o…

Led 11, 2 roky ago

Mistrovství světa PDC – shrnutí

Mistrovství světa federace PDC v klasických šipkách je již minulostí. Rád bych se pokusil shrnout uplynulé tři týdny plné skvělých šipek. Turnaj se konal od 17. prosince 2015 do 3. ledna 2016 v londýnské Alexandra Palace. Celková do…

Pro 12, 2 roky ago

Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez

Věk: 14 let Club: DC Darts – Control, Vídeň – Rakousko Nejlepší zavření 501: 10 šipek Zájmy: fotbal, basketbal Žebříček: Rakouský žebříček mužů – 4, WDF muži: 612, WDF junioři – 21 Výsledky: Vítěz Cze…