Lis 15, 2 roky ago

Malta Open darts 2015 / Bugibba

Malta Open darts 2015 / Bugibba

Bugibba – Malta – Od 10. do 13. listopadu se na středomořském ostrově Malta koná v letovisku Bugibba letošní ročník tradičního turnaje Malta Darts Open 2015.

Jedná se o tradiční turnaj pořádaný s dvěma přestávkami od roku 1986. Turnaj je velmi oblíbený mezi britskými a holandskými hráči. V minulosti zde dokázala na počátku své kariéry zvítězit šipková legenda angličan Phil Taylor. Mezi vítězi lze najít dále angličany Roda Harringtona, Teda Hankey a účastníka letošního mistrovství světa PDC, řeckého hráče Johna Michaela.

Turnaj pořádá Maltská šipková asociace MDA – Malta Darts Association založená již v roce 1962 a patří k nejstarším světovým federacím. Šipkový boom nastal v 70 létech, kdy bylo na Maltě kolem 70 klubů a skoro 1 tisíc registrovaných hráčů. V současnosti je zde cca 20 klubů a celkem 300 registrovaných hráčů.

„Prosadí se domácí hráči nad zahraniční konkurencí?“

 

Letošní ročník se koná v hotelů Topaz, kde jsou hráči rovněž ubytování. Turnaj se hraje ve třech dnech, v úterý a ve středu základní kola a ve čtvrtek večer od čtvrtfinále až po finále.

Turnaj je zahrnut do kategorie BDO a počítá se do žebříčku hráčů západní Evropy, který slouží pro kvalifikaci na Mistrovství světa BDO v Anglii 2017. Vítez mužů si odnese šek na 1200 EUR a nejlepší žena na 350 EUR. Na turnaj se již přihlášeno na 200 mužů a  45 žen.

Mezi favority lze počítat bývalého mistra světa angličana Johna Waltona, vítěze Czech open Dave Prince, řeckého účastníka mistrovství světa BDO 2016 Kostase Pantelidise, holanďana Wilco Vermeulena a maltské hráče Gorgona Stanemora a Alberta Scerriho. Českou stopu zde zanechal v roce 2007 Petr Zelenka 9. místem v párech mužů s anglickým hráčem Bobem Phillipsem .

Poprvé v historii je možné sledovat finálové boje v přímém přenosu ve čtvrtek 12. listopadu od 20 hod zde:

Share "Malta Open darts 2015 / Bugibba" via

No comments yet.

Leave a reply

More in BDO/WDF
Led 18, 2 roky ago

Scott Waites – mistr světa BDO

Rozhovor s novým mistrem světa BDO 2016 vznikl při příležitosti Czech open 2015 v Praze. Hráč, který stále má své civilní zaměstnání, zůstává sám sebou a užívá si cestování po turnajích, společnost ostatních šipkařů a o…

Led 11, 2 roky ago

Mistrovství světa PDC – shrnutí

Mistrovství světa federace PDC v klasických šipkách je již minulostí. Rád bych se pokusil shrnout uplynulé tři týdny plné skvělých šipek. Turnaj se konal od 17. prosince 2015 do 3. ledna 2016 v londýnské Alexandra Palace. Celková do…

Pro 12, 2 roky ago

Rakousko / Rusty – Jake Rodriguez

Věk: 14 let Club: DC Darts – Control, Vídeň – Rakousko Nejlepší zavření 501: 10 šipek Zájmy: fotbal, basketbal Žebříček: Rakouský žebříček mužů – 4, WDF muži: 612, WDF junioři – 21 Výsledky: Vítěz Cze…